Si U Qiva Me Babin Tim


E HENE Pa drita, skandal, nuk shtyhet. Zbardhen batutat e deputetit të PD me Ramën: Hajde bëj debat me babin tim se po të pret (Përmendet edhe Meta) Sep 30, 2017 botuesi Fahri Balliu si dhe. Unë jam vajzë e vetme. Kur rinia shkoi pa u hetuar fare Edhe mergimi si rrug margjinale Disa qeshin se si asht e mundur kjo Lexo me shpirt por edhe mëso, Se jeta asht jet të lutem beso Dhe ardhmerin të lutem nderto Me mungon: Dhembja ne gjoksin tim me rendon shum per ty kur malli me buzeqesh, dhe ne zemer po me rri. Nuk muj kurr me ja kthy t miren Qka Ka bo Mami per mu dhe vllaun, ka punuar 3 puna veq me pas buk ne tavolin. E dashura ime e parë më mashtroi mua me babin tim- dhe nga ajo kohë se kam marrë veten, ajo ishte 19 vjeç unë isha 18. “Fillimisht me babin tim jemi lajmëruar në Prekaz. U acarua për një moment dhe pas tre ditësh, bëj gati valixhet dhe i përcjell në Rinas me këmbët e mia, i hipi në avion. Nuk u mor vesh se si pa i shkëputur buzët u zbërthyen pantallonat dhe si ranë në tokë brekët e Zinës, si u gjendëm të ngërthyer, ajo në hava dhe e mbështetut pas murit, me këmbë të kapluara pas bythëve të mija, me krahët rreth qafës sime, unë me duart poshtë bythëve të saj dhe me pallën e zhytur brenda duke e qirë me. Pas ushtrisë jam kthyer në profesionin tim në arkitekturë dhe pas pune kam ndihmuar babin tim në zyrën e tij. e ajo ishte mrapa dhe me veshtronte si e qemndur. Tashmë çdo mëngjes unë shkoj në shtratin e saj për seks, pasi babai të ikën për punë. Normal, si çdo fillim është i vështirë, por me kohë u intergruam në këtë shoqëri dhe na u dha mundësia që të gjejmë profesion. Rita Ora rrëfen si u largua nga Kosova për të shpëtuar nga lufta dhe ndihmon femrat e vendit të saj. U hamend a t paraqitej apo jo dhe ato pak sekonda i dhan lodhje psikike sikur t kishte punuar nj jav t tr. Ai më kërkoi që të vazhdoja të lutesha, të lexoja Biblën çdo ditë dhe t’i tregoja çdo kujt atë që tani e bëra. Prita tre muaj që të vendoset diagnoza e saktë e tumorit, që të filloj me mjekimin. Kur fjala e mjekes vret më shumë se plumbi i hasmit Ngjarje e jetuar me mamanë dhe vëllain tim, Petron Nga Ditari i Dhimbjes Jakup B. Ka qenë edhe një kohë shumë intensive, derisa vendosa që të fiksohem për zhvillimin e kompanisë të familjes bashkë me babin tim. Po iu shkruaj si nje qytetar i thjesht i Shkodres dhe poashtu ne perfaqesimin e familjes sime si nje qytetar qe nuk din ku te perplaset dhe me ke me fol ku me u interesu , iu lutem merrini per baz insh. Më kanë marr edhe të holla por s'më kanë bërë zgjidhje. Edhe më pas çdo gjë nënkuptohet dhe historia vazhdoi për një kohë të gjatë. desha tju tregoj Historin time. Pas shtatë vitesh ai tërheq dhe pjesën tjetër të familjes, si edhe babin tim. Poezi Per Babin Tim Te Vdekur, Ferizaj. "Dy vjet kur i kam pasur si fëmijë babin tim e kanë arrestuar dhe nuk e dimë më çfarë ka ndodhur me të", tregon Dehari, shkruan Infokus. Gentrit Shala që nga mosha tre vjeçare nuk e ka parë kurrë babain e tij, doktor Hafir Shalën. urime ditlindja mesusja jon ta uroj gjithmon ditlindje kam deshir te qofsh e lumtur ne jeten tane dhe te jesh e lumtur <3 <3 <3. Ndërsa unë u plagosa rëndë bashkë me babin tim. ”Një dokumentar do jetë me informacione si kronikë, dhe një dokumentar po mendojmë ta shfaqim nëpër festivale gjithandej që e gjithë bota ta merr vesh se çfarë krime bënë shteti shqiptar dhe si vet shteti shqiptar vrau ndërvite veprimtarët të cilët kanë vepruar për çështjet kombëtare”. Urime per ditëlindje yllit me të bukur në të gjithë galaktikën. Për atë më vjen keq se nuk e mori vesh ndonjëherë se ka edhe mënyra të tjera për ta jetuar jetën. Erdhi në këtë vend me babin tim; ata e. Si çdo njeri, edhe ju e keni kohën për të bërë një bilanc. Çitaku: Të bëjmë më shumë për t’i dhënë fund dhunës ndaj gruas në Kosovë. Prandaj ai nuk e shihte t udhs t m drgonte n shkoll prgatitore t cilat ather n Siri njiheshin si shkolla t mesme. Pas një viti ajo u lidh me një burrë tjetër, me të cilin bëri një vajzë tjetër. Ai ka rrëfyer një ngjarje tragjike se si pushteti i atëhershëm ia burgosi babain i cili nuk u kthye më asnjëherë i gjallë. Shkuam ne nje motel jasht qytetit, po s ahym ne dhom si e qmendur filloj te me zhvesh dhe me puthte si e qmendur, me thoshte o Kari im po i madh je, e zhvesha dhe une derisa kari donte te pelciste, e lepija aq fort, sa ashtu duke e lepir karin ma mante ne dore, klithe aq shume si nje kurve, kur ja kam kapur cicat si topa t etenisit veq. Ca që i kam në klasën time më tallin më shumë dhe kjo më trishton shumë. E degjoja te bisedonte me mamin tim. Kjo ishte gjithmon thirrja ime per Babin kur doja ta lutja dicka,kur doja ta perkdhelja e sot dua t'i shkoj tek varri dhe me gjithe zerin qe kam do ta therras BABUSH ndoshta me degjon ndoshta do me ndjen qe me ka pran pasi sot eshte pervjetori i tij. Dridhesha nga emocione të gërshetuara. me pyti se a kam vazhduar studimet ? thash jo sepse babai im nuk kishe derish qe un te vazhdoja me studime edhe pse me hecte shum mir shkolla !. Rezistenca ime s'kishte fare fuqi. Une jam Sara Asani jam vetem 10 muaje Po pasi edhe mu me dha Rasti te Tregoj per Ambisjet e mia Cka beje une. Kurrë se kisha menduar më herët, se do të jem shofere e autobusit. Unë jam rrit pa babë, vëllau im ka lindur 6 muaj pasi është mbyllur babai në burg” rrëfen Dehari. Historia rrënqethëse e Qerime Bomes, e burgosur nga regjimi komunist ditën që lindi vajzën. Mami më ka mbajtur gjithmonë afër dhe m'i ka plotësuar gjithë dëshirat, ama unë jam më e lidhur me babin, mbase ngaqë atij i ngjaj më shumë edhe si tip. "Në 2003 kam humbur nënën dhe motrën për shkak të një aksidenti rrugor. Pastaj ata mendoni se i njihnin pak a shumë si rreth miqësie. Ata u kapën dhe u shoqëruan në polici të prangosur. Por prapë ne përpiqemi, e kemi si shembull: ha pak dhe rro shumë, thoshte babi. Kemi gjithë këto vite që e dëgjojmë këtë. Me fjalë të tjera: U ngrit populli, u zgjua populli, fjalën e ka populli, çështjen e mori në dorë populli. Kane kaluar shume vite, une nuk kujtoj asgje, nuk isha vetem se nje foshnje kur e kisha humbur dashurin dhe perkujdesin e tij, ateher kur me shume se kurre me duhej. Bëmë dashuri në të njëjtin shtrat ku ajo flinte me babin tim. “Po ju se njihni babin tim”, kështu iu drejtua Enio Alla, i riu që shihni në këtë foto, efektivëve të repartit “Shqiponja” në Tiranë, kur e arrestuan tri ditë më parë në rrugën “Jusuf Vrioni”. Pastaj u ngritëm në këmbë dhe filluam të kërkonim përsëri. Rita Ora rrëfen si u largua nga Kosova për të shpëtuar nga lufta: Jam krenare! frymëzimi më i madh për mua. Si mund te ndodhe nje gje e tille thone njerezit. Babi im është martuar në një moshë shumë të vogël. Gjithcka po shkonte shume mire. Kur mbaruam oune un fillova te bej a nje dush dhe ajo. shijo rinine. Duke u bërë shok me të, babai i Junior e kuptoi tipin tim dhe ishte në interesin e tij që unë të qëndroja pranë të birit, kështu më bën dhe pjesë të aktiviteteve të tyre kriminale. Ishte një ditë e bukur shtatori. Keshtu qe une u rrita me imazhin qe babai im ishte nje monster ne kete bote, nuk me donte as mua as mamane time nuk dergonte para etj. Të paktën sot shohim televizor dhe jetojmë me ëndrra. Unë e di në zemrën time se nuk ka tjetër dashuri si dashuria e parë dhe një pjesë e imja gjithmonë do të jetë me babin tim. Është bërë një punë intensive dhe të them të drejtën, jam me fat që përzgjodha Vladimir Myrtezajn si kurator. e ajo ishte mrapa dhe me veshtronte si e qemndur. Përgjithmonë. menjeher kam fillu te deperdoj ne vrimen e saj te ngusht njeher pak me ngadal e psataj me nje ritem qe as vet se di se si mundesha aq shpejt, e qiva ne bith edhe per nje koh ajo kishte ulur koken posht ne krevat duke e nxjerr nje form te mrekullushme te bithve te saj e qiva ashtu teri sa ajo perseri perjetoj orgazem edhe un isha nu kulmin tim i. Vajza e Çavkovit: Dëshirojnë babin tim të etiketojnë si kriminel. Por, ja që fatit nuk i dihet. Çitaku: Të bëjmë më shumë për t’i dhënë fund dhunës ndaj gruas në Kosovë. Jam me fat që ai e pranoi ta kuronte këtë vepër. Ishte situatë e rëndë. Rita Ora rrëfen si u largua nga Kosova për të shpëtuar nga lufta dhe ndihmon femrat e vendit të saj. Si burrë fisnik, bujar e trim, i pa fjalë e shumë human, vazhdoi për vite me radhë të jetonte më shume si burrë i bjeshkëve të Nemuna sesa qe rrinte me ne, derisa një ditë u diagnozifiku me kancer dhe për 2 vite qëndroi po aq i fortë, i. Poezi Per Babin Tim Qe Me Hubi Qe 3 Vite Jam Pa Bab Me Mugon Babiii. Unë jam rrit pa babë, vëllau im ka lindur 6 muaj pasi është mbyllur babai në burg” rrëfen Dehari. Na fut mik te presidenti babin, që të na lidh ai me Presidentin. Kapërdiva inatin me vështirësi dhe mbajta. Ardit Gjebrea: Ku u rrit babai yt? Zana: E rriti nusja e xhaxhait me xhaxhain, në Laktesh, ku banon vëllai im sot. Shkëmbeva informacion me Peter Hickman në DC dhe i premtova se sapo të kthehesha në Mineapolis, gjëja e parë do ishte ta dërgoja një Flamur Shqiptar në DC. Është bërë një punë itensive dhe të them të drejtën, jam me fat që përzgjodha Vladimir Myrtezaji si kurator. Dhe jam me fat që ai e pranoi ta kuronte këtë vepër. Male, më është dukur si po flas me babin tim. urime ditlindja mesusja jon ta uroj gjithmon ditlindje kam deshir te qofsh e lumtur ne jeten tane dhe te jesh e lumtur <3 <3 <3. Ti e rrënove familjen time dhe lidhjen më të rëndësishme që pata në këtë jetë, atë me babain tim. U linda me te dy prinderit, por ende pa filluar hapat e pare , pa shqiptuar fjalen ne-ne me than se paskam humbur babin tim. Jam me fat që ai e pranoi ta kuronte këtë vepër. Dec 16, 2017 · Unë kam biseduar drejtpërdrejt me babin tim për këtë çështje. Poezi Per Babin Tim Te Vdekur, Ferizaj. Ti je kaq e dashur për ne dhe ne duam gjërat më të mira për jetën tënde. “Jam ballafaquar me jetë a vdekje, por në shtatzëninë e fundit, d. ” I dërguem Mufid Beun, qi e kishte mik të vjetër. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti mua, më mësoi mua, më korrigjoi mua, më ngushëlloi mua, më jepte kurajë dhe më mbështeste në të gjitha gjërat. Tashmë çdo mëngjes unë shkoj në shtratin e saj për seks, pasi babai të ikën për punë. Si mund te ndodhe nje gje e tille thone njerezit. E dua pa fundMe te kaloj castet me te bukura te jetes sime. shijoje jeten ashtu sic te vjen. Ti je kaq e dashur për ne dhe ne duam gjërat më të mira për jetën tënde. Por, ja që fatit nuk i dihet. Siç dukej, lufta për mbijetesë ia kishte gjymtue aftësinë me kërkue përtej asaj që u ishte dhanë me racion prej kur mundnin me mbajtë mend. Kjo ishte ëndrra e fëmijërisë, pasi ne jetonim në një shtëpi të vogël dhe shumë të thjeshtë. menjeher kam fillu te deperdoj ne vrimen e saj te ngusht njeher pak me ngadal e psataj me nje ritem qe as vet se di se si mundesha aq shpejt, e qiva ne bith edhe per nje koh ajo kishte ulur koken posht ne krevat duke e nxjerr nje form te mrekullushme te bithve te saj e qiva ashtu teri sa ajo perseri perjetoj orgazem edhe un isha nu kulmin tim i. -Pershendetje Admina dhe antar te kesaj faqe. I vetmi problem qe ka eshte myku ne goje. A me perdor dhune edhe pse nuk e dua hic dhunën, po sot ma imponoj vete. Si e qiva motren time. Ai ishte mik me babin tim dhe e vlerësonte shumë. Dec 07, 2013 · Tre vite pa më të shtrenjtin tim. Kam marre armen per ti heq qafe ate dhe dashnorin e vet po vec zoti e di si I ka dhen forc babes tim te me mbante. Ajo ka bërë me dije se ishte vetëm 1 vjeç kur është larguar nga vendi i lindjes. Pra Oriana Ferunaj na kerkon, si njeri, qe ne ta fshime emrin e saj nga ai shkrim, sepse Oriana mund edhe te paguaje nje “hacker”, sic e quan ajo, per te na vjedhur blogun. Pastaj ata mendoni se i njihnin pak a shumë si rreth miqësie. Mua më 4 Mars 2017 më është vënë tritol në makinë. kishte kofshe te bukra dhe bythe te rrumbullaket. Kam lexuar shumë histori në këtë gazetë, se kam vite që e marr, por asnjëherë nuk kam parë ndonjë situatë të ngjashme me këtë timen. Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top “Daniel, babi të do shumë”. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti mua, më mësoi mua, më korrigjoi mua, më ngushëlloi mua, më jepte kurajo dhe më mbështeste në të gjitha gjërat. Djali i kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, u kap m. Me shkuesi u martua me babin tim që nuk e njihte fare dhe që i shkoi jeta si mos më keq. Qerimeja u dënua me 15 vjet si kryetare e grupit armiqësor me gjyq ushtarak, tezja, nipi, e babi kryen nga 5 vjet burg secili. Ndërsa tregon për angazhimet e tij për të zbardhur rastin e zhdukjes së babait të tij, ai ka hedhur akuza ndaj ish-krerëve të lartë të Shqipërisë, njofton Klan Kosova. Ju lutem njoftoni mamin dhe babin tim. Qerimeja u dënua me 15 vjet si kryetare e grupit armiqësor me gjyq ushtarak. Gëzuar ditëlindjen për fëmijën tonë të mrekullueshme!. Për atë më vjen keq se nuk e mori vesh ndonjëherë se ka edhe mënyra të tjera për ta jetuar jetën. E hapa dritaren dhe ja, dëgjova zërin e imamit të xhamisë duke ardhur drejt zemrës time. “Unë mendoj se kam qenë me fat që isha shumë i ri”. Nov 04, 2002 · Re: I dashur Baba! ah babi im, do doja te shkruaja shume por te gjitha me ngecin ne fyt. Tek Doktori. Jam shum e pasur. Përgjithmonë. Unë e di në zemrën time se nuk ka tjetër dashuri si dashuria e parë dhe një pjesë e imja gjithmonë do të jetë me babin tim. Ngjarja më e bukur ishte kur arrita t’u ndërtoja një shtëpi të bukur nënës dhe babit tim. Mami më ka mbajtur gjithmonë afër dhe m'i ka plotësuar gjithë dëshirat, ama unë jam më e lidhur me babin, mbase ngaqë atij i ngjaj më shumë edhe si tip. Dridhesha nga emocione të gërshetuara. Aja ma shum u kall dhe pertitke. “Mua më ka braktisur mamaja. Pasi i ati e lexoi këtë letër, ai u kthye nga e bija që po shkonte për në shkollë dhe duke vrapuar drejt saj, e përqafoi atë fort. E për mua, fillimi i një jete të re, me shumë të panjohura. Kur arrita në shtëpi, pashë një turmë të madhe me njerëz që kishin arritur para meje dhe prisnin që sapo të arrija unë të niseshim tek banesa e fundit e babit tim. “Ky njeri për ato akuza duhet me u përgjigjë. N’ni rrug me kalldrëm, me gur a qoshe. -Dua të them diçka tjetër në lidhje me vëllain tim dhe babin tim. Ndërsa tregon për angazhimet e tij për të zbardhur rastin e zhdukjes së babait të tij, ai ka hedhur akuza ndaj ish-krerëve të lartë të Shqipërisë, njofton Klan Kosova. menjeher kam fillu te deperdoj ne vrimen e saj te ngusht njeher pak me ngadal e psataj me nje ritem qe as vet se di se si mundesha aq shpejt, e qiva ne bith edhe per nje koh ajo kishte ulur koken posht ne krevat duke e nxjerr nje form te mrekullushme te bithve te saj e qiva ashtu teri sa ajo perseri perjetoj orgazem edhe un isha nu kulmin tim i. Ju paska marre malli me duket. Ekzistojnë mundësitë që madje disa prindër i shfrytëzojnë fëmijët, duke i futur në rrugën e materializmit, gjë që e përjetoi edhe Michael Jackson. Kam punuar si ekonomiste tek Ministria e Drejtësisë, në drejtorinë e auditit. vetem tani e kuptoj qe gjithcka e ke bere per te miren time. Pavarësisht se ajo vetëm një vjeç është larguar nga vendi i lindjes, koka e saj rri pas gjithnjë për të dhënë kontributin që mundet për të […]. Kur flas për mësuesit e mi, s’mund të mos flas për mësuesin tim që kisha në shtëpi, babin tim, që roga e mësuesit si mjaftonte dhe detyrohej të punoj privat duke humbur dinjitetin e mësuesit, sepse rastise të punoj te ndonjë nxënës dhe mësuesi i atij nxënësi ishte një punëtorë krahu e jo një pedagog. Tani ne e kemi jetën më të stresuar se babai im. Mbrojtja e pronës dhe e shtëpisë nuk është çështje vetëm e të rriturve por edhe e fëmijëve në zonën e Astirit. Mar 15, 2007 · ti sot ke ditelindjen, u rritem, jemi rritur shume te dy,sjell ne mend jeten e kaluar se bashku, ti vellai i madh dhe une motra jote e vogel,kemi goxha diference te dy,dhe ishe shume i repte, mbaj mend se me shume ta kisha friken ty sesa babin,mbaj mend kur me fluturije nga ballkoni shken me maniqyr,se nuk doje te. Va uron vitin e ri. Të dashur lexues të “Game Over” unë që po ju shkruaj jam një djalë nga një qytet i Shqipërisë së mesme dhe jam një lexues i rregullt i gaze. Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/app842. As me pamjen fizike, as me vullnetin për punë e me gjithë atë elan në kapjen e lajmit, Xhavit Salihu askujt nuk i linte përshtypjen e një njeriu që po shkelte të gjashtëdhjetepestat. Familja ime nuk ishte me mua në këtë rast, në vitin 2012, por si familje kemi përvoja të plota me shqiptarët në Amerikë, kështu që e prisnim një vend shumë të bukur patjetër dhe një. Flet e ftuara nga Specialja, thotë se nuk e di nëse do të shkojë në Hagë si dëshmitare. Dashta te ju pershendes e pytja ime eshte ashtu si per kompjuter qe e keni ber macromedia faljen e Namazit a skeni mundesi per tlefona te menqur me be per androdit apo iso iphone qe kush shpreh deshir te instaloj namazin duke fal te mesoj nga telefoni respkte e allahu ju shpeblefte juve. Nga Isa Myzyraj Keni dëgjuar ndonjëherë për Shërbimin Social Shtetëror, KMCAP, apo KEMP? Me siguri, që keni dëgjuar, dhe ndonjëri nga ju edhe mund të ketë shkuar atje, e për të tjerët uroj që të mos shkojnë asnjëherë. Kjo është një mendësi e ulët që shkon deri në urrejtje”, ka thënë Abazi në Pressing. Si burrë fisnik, bujar e trim, i pa fjalë e shumë human, vazhdoi për vite me radhë të jetonte më shume si burrë i bjeshkëve të Nemuna sesa qe rrinte me ne, derisa një ditë u diagnozifiku me kancer dhe për 2 vite qëndroi po aq i fortë, i. si Shiptart qe kan zakon njo punon 20 hajn,kshtu i ndodhi e familjes time… personalisht babait tim dhe mua. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti mua, më mësoi mua, më korrigjoi mua, më ngushëlloi mua, më jepte kurajë dhe më mbështeste në të gjitha gjërat. Vajza jote e vogël. Me gjak e gjinjtë që i kullonin qumësht, e mbajtën në qeli për ta dënuar me 15 vjet heqje lirie, vetëm se ishte e bija e Ramo Bomes, aktivist i Ballit Kombëtar, i arratisur në SHBA me Mid’hat Frashërin. Dashta te ju pershendes e pytja ime eshte ashtu si per kompjuter qe e keni ber macromedia faljen e Namazit a skeni mundesi per tlefona te menqur me be per androdit apo iso iphone qe kush shpreh deshir te instaloj namazin duke fal te mesoj nga telefoni respkte e allahu ju shpeblefte juve. Cfare mund te bej me kete femije? Si te veproj, se u cmenda! Ju lutem me shruani se shpesh po me shkon mendja me shkuar me dorëzuar, ta merr kush. Përgjithmonë. Jam shumë me fat, që e kam zgjedhur këtë profesion, sepse e punoj me shumë pasion. Shpresoj qe ta kuptoni se ku ka perfunduar rinia shqiptare. ji i lumtur sepse e meriton. -Me pelqeu menyra si me perkedhele poshte ,-tha ajo dhe me shpejtesi i uli sedilen e makines atij. U bëftë dita jote më e ndritshme se kurrë më parë! Çdo ditë me ty në jetën tonë bëhet më e veçantë se një ditë më parë. Unë e di se ai do që të jetojmë një jetë të lumtur dhe e dua babin tim pamasë. I biri, Mehmeti, kujdesej për ushtrinë së bashku me një grusht gjeneralësh, nga më të mirët që kishte mbledhur rreth vetes për këtë ekspeditë. Aug 13, 2016 · Gjyshi me gjyshen nuk u menduan shumë kur nusja e djalit u tha për shkuesinë që kishte menduar. Jam shum e pasur. Mendova se ishte e bukur dhe e ëmbël dhe se ishte dashuria ime e vërtetë. U ndalëm për një bisedë si zakonisht. Kemi gjithë këto vite që e dëgjojmë këtë. Fillimi i vitit të ri shkollor. E ne pushim une kur nisem i tham babit edhe nanit me ble cokolada se une beje shum sajgi se valla edhe ato mu be bojn sajgi bile baba plak sic po e shihni ne foto ki mjep cdo dite me hanger edhe edhe me shetit me kerre , une vec kaje ai me mer e me qon te brana ose nqofse mrrok msyshi me qon te uji tharrt pooo. me pyti se a kam vazhduar studimet ? thash jo sepse babai im nuk kishe derish qe un te vazhdoja me studime edhe pse me hecte shum mir shkolla !. E pyetën se si do e quante foshnjes e saj të sapolindur dhe ajo tha: Ju më mbyllët jetën në moshë të re, ndaj unë do e quaj fëminë tim Çil Jetë – Çiljeta. Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in C:\xampp\htdocs\xgg3\25967r. si ikem ne dhome me zi mpritej me e bo me nusen kur filluam ajo spriti dot e ju ngul karit tim, ne ate cast erdhen te. Por gjithqka perfundoi kur burri im filloi te punonte si vozites kamioni ne nje ndermarje private dhe udhetonte ne shtetet fqinje. Bukurine ma ka fal natyra. U acarua për një moment dhe pas tre ditësh, bëj gati valixhet dhe i përcjell në Rinas me këmbët e mia, i hipi në avion. Në vitin 2016, kombëtarja zvicerane iu tha të mos bënin gjeste me qasje politike, sikurse ishte festimi me shqiponjë, por ndaj Serbisë, ata nuk u përmbajtën dot. U ndesha me vështirësitë e gjuhës, mentaliteteve, botëkuptimeve, rrjetit shoqëror, mungesës familjare (se isha një vajzë që isha shumë e lidhur me prindërit e mi), të konkurrencës profesionale dhe sidomos të distancës kombëtare. Nënë është martuar në moshën 21 vjeçe me tim atë, por ishin ndarë kur unë nuk kisha mbushur as një vjeç, prandaj nuk e mbaj mend tim at, i cili u zhduk fare nga jeta jonë. Unë do doja që babai im të vinte në 28 nëntor se kam ditëlindjen. Te kam premtua si e vogel të jem ajo si jam sot me karakter dhe moral dhe do mundohem akoma të jem edhe ma e mir, të jesin krenar gjith familja ime. -Pershendetje Admina dhe antar te kesaj faqe. Para disa muajsh ai beri nje aksident me makine qe me te vertete me tronditi shume. Kam punuar si ekonomiste tek Ministria e Drejtësisë, në drejtorinë e auditit. Po të them se pata ndjesinë se u çmalla me të. Edhe disa lojtarë të tjerë, me të njëjtin sfond, e kanë ndjekur në kombëtaren helvete, si Valon Behrami, Xherdan Shaqiri e të tjerë. Autorja Sherifi në bashkëpunim me profesorin Shpëtim Cami me botimin e librit kanë prekur historinë e komunës së Zhelinës, duke përfshirë qeverisjen lokale, arsimin, sistemin shëndetësor, kulturën, artin, biznesin dhe shoqërinë civile në. Ajo i dinte të gjithë meshkujt si babai. Dhe kështu shkuesia u bë, dhe mamaja ime u fejua me babin tim… Tre muaj pas fejese, sapo erdhi vera prindërit e mi u martuan. Pak më vonë poema "Dielli dhe Rrëkerat" u botua në Antologjinë e Poezisë shqipe suedisht, botim nga revista Drita/ Shefki Oseku. Erdhi në këtë vend me babin tim; ata e. Kushdo që do të rrinte më të kurrë nuk do t’i shkonte ndërmend që ai po hynte në moshën e pensionimit. Vajza u braktis nga mamaja 2 muaj pas aksidentit. Ai asnjëherë nuk ishte i bindur brenda vetes për këtë mendim kolegjial që i ofrohej, madje si iniciativë popullore dhe faktit se si mund të jetojë një fshatari pa lopë, dele e dhi”-thote Sokoli në “Panorama”. Përgjithmonë. Daja im tjetër që ndenji këtu u internua. Qerimeja u dënua me 15 vjet si kryetare e grupit armiqësor me gjyq ushtarak. Vetem nena ime mka rrit bashk mu me vllaun tim. Ai tregon se është rritur jetim, shkruan gazeta inFokus. Një 28-vjeçare, e cila u martua me njerkun e saj, ka rrëfyer se si u takuan për herë të parë kur ajo ishte shoqëruesja e nënës së saj në dasmën e tyre. Unë jam një kosovare krenare dhe një Ambasadore nderi për vendin tim. Mar 16, 2019 · Shpresoj që të dish se nuk do të të le asnjëherë dhe përpara çdo sfide në çdo moment të jetës ti do të jesh me mua duke më parë dhe duke pritur thirrjen time. "Nuk e njihni babin tim", lirohet djali i kryebashkiakut që u kap me drogë "Po ju se njihni babin tim", kështu iu drejtua Enio Alla, efektivëve të repartit "Shqiponja" në Tiranë, kur e arrestuan tri ditë më parë në rrugën "Jusuf Vrioni". Ndihem shume krnare qe kam nje vella si ai. Shkurt paster pa gabime e gjeta me dashnorin ne shtepine tone, ne krevatin qe e ndante me tim ate. Si fëmijë, Marroquin kaloi një pjesë të jetës në një fermë në Napolin, që përfshinte një hapësire prej 20 kilometrash katrorë, e pasuruar me pishina. Vajza jote e vogël. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti mua, më mësoi mua, më korrigjoi mua, më ngushëlloi mua, më jepte kurajo dhe më mbështeste në të gjitha gjërat. O zot! Kjo është telefonata e 10-vjeçarit Sean Smith drejtuar policisë në Florida në vitin 1989, kur vrau aksidentalisht motrën e tij. Babai im i ndjerë quhej Nail. Edhe më pas çdo gjë nënkuptohet dhe historia vazhdoi për një kohë të gjatë. SICILE PERSON mundete me marre pjese ne faqen tim shkruni poezi te mire edhe me mentazhat te mira ose image tani dergoni ne email tim shkruni emrin tende edhe une do ta qese ne faqen tim falimederit mire koptim [email protected] – E kemi çliruar rrafshin e tash duhet t’i mbrojmë bjeshkët, thoshte me buzëqeshje. Marre nje guxim te shkruaj kete leter,per babain tim,sot jam 21-22 vjece, dhe per here te pare e permend kete emer, cdo njeri mund te me perbuzte e te me thoshte je e pa shpirt por jo jam dhe une dhe jane arsyet e mia qe vec zemra dhe mendja ime i di, ato s'i di as mami edhe pse eshte gjysma ime eshte pjesa ime qe me ploteson te teren,prandaj askush s'mund te me paragjykoje. "Si fillim isha e shokuar dhe nuk e kuptoja dot. “Po ta kerkoj si njeri kete gje,sepse per mua nuk eshte problem qe te paguaj nje hacker dhe te ta vjedh blogun. Ama, ti këshillon si asnjeri tjetër. Sepse nuk ishte nëna e tij biologjike. Éshtë mburrje dhe krenari të kujtosh ata që dhanë jetën për të shtrenjëtin vend, shkruan Kosovarja. Sigurohu që ajo të mbetet e bukur…" Mendova se do të filloja fjalimin tim duke tu drejtuar si familja "e re" e vajzës sime, por unë mendoj se do të ishte e papërshtatshme sepse tani që ajo është e martuar me ty, ti je "familja" për të. Daja im tjetër që ndenji këtu u internua. Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/app842. Mua më 4 Mars 2017 më është vënë tritol në makinë. Mami ime ishte heroina ime. qË mË s'mund tË shoh me sy shpesh mendoj pËr ty nËnË e kujtoj ditËt qË kaluam bashk prej qË vdiqe ti moj nËnË nË zmËr mu formua njË boshllËk kur afrohem te varri yt syt mu mbushen plot me lot nËnË ti mË le mua dhe shkove nË tjetËr bot tË gjithË mË shiqojnË moj nËnË ndoshta ju dhimbsem unË oj nËnË tË gjith e kanË ditur. Kur ne mendje filluan te me sillen vërdallë shumë mendime nga frika se mos do te gaboj diçka u ngrita nga karrigia dhe u ulu pas shoferit me shokun tim. Mos me lënë prova ai i zgjuari i ka futur ata në burg. Im atë preferonte mësuesinë. Oct 09, 2014 · Një kusheri nga ana e nënës më priste para dere dhe me shpejtësi u nisëm. Doktor Shala që njihet si një nga mjekët e parë që shëroi plagët e ushtarëve të UÇK-së në vitin 1998, u arrestua nga policia serbe dhe që nga ajo kohë nuk u gjet më. Ata e kishin me shumë sy të mirë atë. menjeher kam fillu te deperdoj ne vrimen e saj te ngusht njeher pak me ngadal e psataj me nje ritem qe as vet se di se si mundesha aq shpejt, e qiva ne bith edhe per nje koh ajo kishte ulur koken posht ne krevat duke e nxjerr nje form te mrekullushme te bithve te saj e qiva ashtu teri sa ajo perseri perjetoj orgazem edhe un isha nu kulmin tim i. Krejt çka është i interesuar Dardani është ta sulmojë Vetëvendosjen. Isha në Shqipëri në vitin 2012 me disa miq për një kohë të shkurtër, plus me babin tim për të festuar 100 vjetorin e Shqipërisë. Unë nuk jam aq e vogël sa ai mendon se jam. Mamaja kishte një lidhje dhe tani jeton jashtë vendit, prandaj edhe nuk shihemi shpesh. Shkurt paster pa gabime e gjeta me dashnorin ne shtepine tone, ne krevatin qe e ndante me tim ate. U acarua për një moment dhe pas tre ditësh, bëj gati valixhet dhe i përcjell në Rinas me këmbët e mia, i hipi në avion. Aug 13, 2018 · Sebastian Marroquin, njësoi si babai, narkotrafikanti legjendar, njëherësh kreu i ish-kartelit të Medellinit, Pablo Escobar, u rritë në kryeqytetin e Kolumbisë, Medellin. Im atë preferonte mësuesinë. Një fëmijë i vogël kërkon të atij i cili është në burg. Unë dhe motra ime jetojmë me babin, edhe pse ajo është për studime jashtë vendit. Nuk ka burrë më të mirë se ai, është i shenjtë. Une jom ni kosovare po jetoj ne Suedi dhe i kam 21 vjeq. Më kanë marr edhe të holla por s'më kanë bërë zgjidhje. “Fillimisht me babin tim jemi lajmëruar në Prekaz. "Me bashkëshorten time, me gjithë familjen time dhe më shumë me babin tim, të gjithë besimtarëve të fesë islame i uroj festën e Kurban Bajramit që t'i gjejë familjet e tyre më mirë dhe më të bashkuar. "Babai im, senatori i Shteteve të Bashkuar, John Sidney McCain III, u nda nga jeta sot. Ishte një ditë e bukur shtatori. Ashtu si shumica e prindërve modernë sot unë burri im u përpoqën për të bërë një zgjedhje të përsosur, vendosëm që ti kushtonim gjithçka dhe ti jepnim gjithçka të mundnim vajzës sonë të vetme, duke bërë zgjedhjen që të kishim vetëm një fëmië. Si e qiva motren time. “Ajo më tha që do të qëndronte në shtëpinë e mamasë së saj për disa ditë. Erdhi në këtë vend me babin tim; ata e. Oct 13, 2012 · NJE PALLTE PER BABIN TIM NE BURG - PJESA E DYTE. 素晴らしい価格,【期間限定】 浴衣 レディース浴衣 花火大会 夏祭り ブランド tsumori chisato ピンク レース 手描き風 注染 女性浴衣【フリーサイズ】【送料無料】【女性浴衣 ピンク系】【あす楽対応】 人気ブランドの,浴衣 レディース浴衣 花火大会 夏祭り ブランド tsumori chisato ピンク レース. Kishim ber plan per te dalur ne nje fushe per piknik me babin tim hallen , mamin edhe motrat e mija. Djali i kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, u kap m. Vajza jote e vogël. kishte kofshe te bukra dhe bythe te rrumbullaket. Vellai im eshte gjysma ime tjeter. Një herë unë isha duke ecur në shtëpi nga dyqanet dhe ai doli nga shtëpia e tij. Çdo lëshim i imi është rezultat i asaj që nuk kam dëgjuar me vëmendje këshillën tënde. U hyra befas në shtëpi pa i paralajmëruar se do të shkoja. Ai ka rrëfyer një ngjarje tragjike se si pushteti i atëhershëm ia burgosi babain i cili nuk u kthye më asnjëherë i gjallë. pershedetje per ju te gjithe lexues te kesaj faqeje,jam 23 vj,dua te ndaj me ju nje historine time vertet e pa haruar,para 3 vjetesh u vendosem ne tirane me familjen time babin mamin,jeta ime ndryshoj dhe isha shume e lumtur per kete,po ju trg pa humbur kohe reth vetes sime,kam trup te gjate elegante gjokse shume te bukur te pakten me thone kete te tjeret,sy te kalter biondine,e fytyre te. Jam me fat që ai e pranoi ta kuronte këtë vepër. php(143) : runtime-created function(1) : eval()'d code(156) : runtime. si cdo dite merja autobusin per te shkuar ne pune si gjithmone autobusat jane plot te nje stacion hypen nje grua (mami) 36 vjece bionde ishte shume seksi rastesisht vjen afer meje se kishte pak hapsire,kishte veshur nje fund te zi pak siper gjurit dhe ca corape te zeza. Nënë është martuar në moshën 21 vjeçe me tim atë, por ishin ndarë kur unë nuk kisha mbushur as një vjeç, prandaj nuk e mbaj mend tim at, i cili u zhduk fare nga jeta jonë. Sot në hapësirat e Komunës së Zhelinës u promovua libri i parë i autores Fatime Sherifi i titulluar “Komuna Zhelinë Dikur dhe Sot”. Poezi Shqip nga poetë shqiptarë dhe të huaj. Sikur të kisha patur babin tim me vete, nuk do të më. Nuk e kuptoj se cfare vepre ka kryer im ate per tu shoqeruar ne polici. Isha me babin tim kur dha shpirt, ashtu siç ishte ai me mua në fillimet e mia. Rrëfimi i plotë i Rita Ora-s për “The Telegraph”:. Dëshirojnë ta etiketojnë si kriminel me çdo kusht” ka deklaruar Zorcia Çavkova. sha me babin tim gjatë fundit të tij, ashtu siç ishte ai me mu në fillimet e mia. E dashura ime e parë më mashtroi mua me babin tim- dhe nga ajo kohë se kam marrë veten, ajo ishte 19 vjeç unë isha 18. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti mua, më mësoi mua, më korrigjoi mua, më ngushëlloi mua, më jepte kurajë dhe më mbështeste në të gjitha gjërat. "Nuk e njihni babin tim", lirohet djali i kryebashkiakut që u kap me drogë "Po ju se njihni babin tim", kështu iu drejtua Enio Alla, efektivëve të repartit "Shqiponja" në Tiranë, kur e arrestuan tri ditë më parë në rrugën "Jusuf Vrioni". Si pasojë e kësaj ka marrë frymë me vështirësi. Unë jam vajzë e vetme. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti mua, më mësoi mua, më korrigjoi mua, më ngushëlloi mua, më jepte kurajo dhe më mbështeste në të gjitha gjërat. Punoj si sekretareshë, ne mënyre që te bëj një ndihmesë financiare, derisa Luii studion dhe punon ne gjysmë orari. "Dy vjet kur i kam pasur si fëmijë babin tim e kanë arrestuar dhe nuk e dimë më çfarë ka ndodhur me të", tregon Dehari. Dehari thotë se kur ai ishte vetëm dy vjeq babi i tij ishte arrestuar dhe që nga ajo ditë nuk e kanë ditur se çfarë ka ndodhur me të. Unë dua që ta kem babin tim, por nuk e kam. mire dita lezus te nderuar dua qe te ju tregoj edhe une nje histori time si e trathtova motren time si u qiva me burrin e saj une jam nga nje vende nga theranda jam e veje qe 9 vite kam femije i kam te rritur ja si ndodhi ngjarja erdhe burri moters agimi qe te me merr mua per nje kontroll me me qur ne prishtin per nje inqizim por kisha me shkur. U linda me te dy prinderit, por ende pa filluar hapat e pare , pa shqiptuar fjalen ne-ne me than se paskam humbur babin tim. Një vajzë vrapoi drejt nesh dhe tha se e gjeti Misin! Isha e lumtur që ndava pjesë të ungjillit me shoqet e mia. Si e qiva motren time. Male që ka me të ndihmuar rreth problemeve të tua. Nuk ka burrë më të mirë se ai, është i shenjtë. Pas kesaj babin tim ne shtepi erdhi e mori nje fugon policie dhe e shoqeruan ne komisariat. Me e bukura ishte kur ajo ma mori gojore dhe ishte shume elumtur per kete gje. Përgjatë një rrëfimi për “The Telegraph” ylli i muzikës botërore Rita Ora ka rrëfyer si u largua nga Kosova bashkë me familjen e saj për të shpëtuar nga lu. Mua më 4 Mars 2017 më është vënë tritol në makinë. po si ju thashë nuk me pelqente AA po se harrova tju them Unë ne Londer kam zon ven Ajo mua me mashtroj Me tha se rrinte ne velipoj Po foton kur e pa nderroj mendje dhe më tha Altin do të te them diçka: Rreth e rreth ma rretullonte në fund tha ne Londer jetonte. Shpresoj që të dish se nuk do të të le asnjëherë dhe përpara çdo sfide në çdo moment të jetës ti do të jesh me mua duke më parë dhe duke pritur thirrjen time. I biri i Dr. Më bëhet se u shkëpute si meteor dhe shkove te bësh nje vend në përjetësinë e kujtimeve! Sa deshiroj të të shterngoj doren tende, dhe te ulemi bashkë me ty! Dhe të kuvendonim e te gezoheshim bashke! Por ti edhe nga fotoja ku te shikoj, nuk ma the asnje fjalë me gojë! Por, ti me heshtje me thua gjithcka! Me zemer më flet, e di!. Unë dhe motra ime jetojmë me babin, edhe pse ajo është për studime jashtë vendit. Sigurohu që ajo të mbetet e bukur…" Mendova se do të filloja fjalimin tim duke tu drejtuar si familja "e re" e vajzës sime, por unë mendoj se do të ishte e papërshtatshme sepse tani që ajo është e martuar me ty, ti je "familja" për të. Doja që të shkoja në shtëpi dhe të harroja çdo gjë, por nuk mundja”-thotë 24 vjeçarja. Familja ime nuk ishte me mua në këtë rast, në vitin 2012, por si familje kemi përvoja të plota me shqiptarët në Amerikë, kështu që e prisnim një vend shumë të bukur patjetër dhe një. pershedetje per ju te gjithe lexues te kesaj faqeje,jam 23 vj,dua te ndaj me ju nje historine time vertet e pa haruar,para 3 vjetesh u vendosem ne tirane me familjen time babin mamin,jeta ime ndryshoj dhe isha shume e lumtur per kete,po ju trg pa humbur kohe reth vetes sime,kam trup te gjate elegante gjokse shume te bukur te pakten me thone kete te tjeret,sy te kalter biondine,e fytyre te. Elsa mki shti me kajt me kete shkrim, edhe un para 6 muajve e kam perjetu kete, edhe un jom kon qika e vetme nfamilje pas 3 djemve, osht shum fshtire, e ton diten jom mundu mos me i pa prindt, si i paksha iksha nbanjo e kajsha u shfryjsha mire masnej dilsha, fshtire o shum po o nje dere qe patjeter duhet me hi ne te, skem cka me bo, hala merzitem e kaj per ta edhe pse i kom afer 28km, ama ma. Flet e ftuara nga Specialja, thotë se nuk e di nëse do të shkojë në Hagë si dëshmitare. ” I dërguem Mufid Beun, qi e kishte mik të vjetër. Edi Rama: Hajde ulu këtu afër, hajde. poezi per babin tim te vdekur was the brady bunch house a real house full moon in aquarius ritual new york jets cuts sda earliteen sabbath school lesson what does. Pas shtatë vitesh ai tërheq dhe pjesën tjetër të familjes, si edhe babin tim. ju lutem me lini ta vrassssssssssssss Instagram : dariogjeta dhe daniellaci14 Faqja Jone : https://www. -Një ish pedagogu tënd? Po, por jo vetëm, pasi Vladi ka një miqësi me babin tim pastaj u miqësuam edhe bashkë. Aksidentalisht arma u shkrep dhe plumbi goditi në zemër motrën e tij më të vogël. Familjarët e kosovarit Ragip Hajdini, i arrestuar disa ditë më parë si pjesëmarrës në grupin që kreu grabitjen e Rinasit, kanë mohuar çdo gjë dhe e konsideruan arrestimin të padrejtë. Isha me babin tim gjatë fundit të tij, ashtu siç ishte ai me mu në fillimet e mia. Nuk do iu them se si veprova ne ato momente por nese im ate nuk do ta kishte falur nuk do te me vinte aspak gjynah per te. Bëmë dashuri në të njëjtin shtrat ku ajo flinte me babin tim. U vështirësua jeta, që në kohën e babit tim na u vështirësua shumë jeta. Në protestën që u zhvillua nga banorët që preken nga ndërtimi i Unazës së Re përpara se të fliste kreu i PD, Lulzim Basha foli edhe një fëmijë i vogël, babain e të cilit e kanë arrestuar gjatë protestave. Tashmë çdo mëngjes unë shkoj në shtratin e saj për seks, pasi babai të ikën për punë. “Kujtimi im i hershëm i futbollit ishte kur luaja në park me dy kushërinjtë e mi, tezen dhe nënën time. Si burrë fisnik, bujar e trim, i pa fjalë e shumë human, vazhdoi për vite me radhë të jetonte më shume si burrë i bjeshkëve të Nemuna sesa qe rrinte me ne, derisa një ditë u diagnozifiku me kancer dhe për 2 vite qëndroi po aq i fortë, i. Dua ta kem si të gjithë shokët e shoqet e mija, edhe shtëpinë, edhe mami dua që të shikojë, por nuk mundem. 779 pëlqime · 7 duke folur në lidhje me këtë. Ajo mori edhe djalin e madh me vete duke e lënë bashkëshortin e paralizuar dhe vajzën e vogël vetëm.